Jak przebiega pierwsza wizyta

Podczas pierwszej wizyty przeprowadzany jest dokładny wywiad. Analizowana jest dokumentacja medyczna oraz badania obrazowe: RTG, MRI, TK, następnie wykonywane jest badanie narządu ruchu. Na podstawie tak zebranych informacji stawia się diagnozę i rozpoczyna terapię.

Proces diagnostyczny i terapia wykonywane są za pomocą palpacji. Wnikliwe badanie palpacyjne bolesnych miejsc na ciele dostarcza osteopacie informacji o zaburzeniach funkcjonalnych (np. ograniczenie ruchomości kręgów) i zmian strukturalnych tkanki (np. nadmiernie napięte mięśnie).

Pierwsza wizyta - jak się przygotować?


Na terapię prosimy przynieść ewentualne badania radiologiczne (RGT, TK, MRI lub inne posiadane).
Jeśli nie możesz przyjechać na wizytę lub chcesz przenieść termin zabiegu postaraj się zadzwonić jak najwcześniej.
Nie prowadzimy usług w ramach umowy z NFZ. Proponowane usługi wykraczają poza te refundowane przez fundusz.

Ile potrzeba wizyt do wyleczenia?

To jedno a częstych pytań stawianych przez pacjentów. Trudno jest odpowiedzieć jednoznacznie na tak postawione pytanie. Czas potrzebny do wyleczenia zależny jest od takich czynników jak:

  • okres trwania schorzenia

  • ciężkości schorzenia

  • ogólnego stanu psychofizycznego pacjenta

  • współistniejących zaburzeń

  • przestrzeganych zaleceń w życiu codziennym

Czasem 2-3 wizyty wystarcza by znacząco wyciszyć bądź wyeliminować dolegliwości. W przewlekłych i bardziej złożonych problemach takich wizyt musi być więcej.

Czym różni się osteopatia od fizjoterapii i masażu?

Największą różnicą jest holistyczne (całościowe) podejście do człowieka w osteopatii. Upraszczając można powiedzieć, że masażysta i fizjoterapeuta pracują bezpośrednio w miejscu bólu, podczas gdy osteopata oszczędzając je wiedząc, iż miejsce dolegliwości nie ma związku z przyczyną doznawanego bólu (za wyjątkiem urazów). Osteopata stosując holistyczne podejście opiera się na wiedzy o budowie człowieka, jako niepodzielnej całości.

REHABILITACJA ŁOSICE

 

.:Szybki kontakt:.

telefon: 663-150-769

e-mail: tomekkassjaniuk@o2.pl

wykonanie: PRODO tworzenie stron / Polityka cookies